مراقب باش انتظار بازی نفسَت نشود!!

مراقب باش انتظار بازی نفسَت نشود

مراقب باش انتظار بازی نفسَت نشود!!

اگرچه دوران حکومت حضرت دوران خوشی و خرّمی حیات بشر، و دوران آرامش و امنیت جامعۀ بزرگ انسانی است، اما این آرامش را کسانی می‌توانند برای بشر به ارمغان بیاورند که از آرامش و خوشی خود گذشته باشند؛ و «آمادگی» برای ملاقات خدا، برای آنها به «اشتیاق» به ملاقات پروردگار تبدیل شده باشد.

باید مواظب باشیم مبادا انتظار ما از سر کنجکاوی و ماجراجویی باشد. اگر کمی به خود سخت بگیریم و انتظار فرج خود را به انتظار ملاقات خدا نزدیک کنیم، به نتایج بهتری خواهیم رسید.

شخصی تعریف می‌کرد که روزی در زمینۀ علائم ظهور، با روایتی برخورد کردم که به یکی از نشانه‌های محقق شدۀ ظهور اشاره داشت. روایت را نزد استادی بردم تا دربارۀ سندش و اطمینان از تحقق خبرش مطمئن شوم، تا نزدیک بودن ظهور را دریابم. ایشان فرمودند: «بله، هم سندش خوب است، هم این نشانه تحقق یافته است و هم ظهور بسیار نزدیک است. پس دیگر باید مهیا شویم، درست است؟»

من که از این همه استقبال و نتیجه‌گیری سریع او تعجب کرده بودم گفتم:

– بله

– پس ممکن است همین جمعه حضرت بیایند؟

– بله، خب ممکن است

– خب، الان چند شنبه است؟

– دوشنبه

– پس ما الان تا جمعه وقت داریم خودمان را آماده بکنیم.

– خُب، بله

– اما ممکن است عزرائیل همین امشب بیاید جان ما را بگیرد، درست است؟

– بله

– آماده‌ای؟

– نه

– پس مراقب باش انتظار بازی نفسَت نشود

منبع : فصل سوم کتاب انتظار عامیانه، انتظار عالمانه، انتظار عارفانه،

مارا در تلگرام دنبال کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>